Kompaktowe rozwiązanie
tam, gdzie brakuje miejsca

 

– zrobotyzowane stanowiska
obróbcze dla lidera sektora
Automotive

O projekcie

Niekwestionowany lider sprzedaży małych samochodów osobowych stanął przed wyzwaniem rozbudowy potencjału produkcji form piaskowych, które są nieodłącznym elementem dalszej produkcji podzespołów silników spalinowych. Klientowi zależało na maksymalizacji liczby produkowanych elementów w tym samym czasie. Kluczowym wskaźnikiem akceptowalności inwestycji było zwiększenie wolumenu produkcji przy zachowaniu stałej liczby operatorów oraz obecnej przestrzeni roboczej.

Po analizie obecnego parku maszynowego w zakładzie produkcyjnym, TKM Projekt postanowił powielić i udoskonalić już działające rozwiązania.

Kluczowe problemy Klienta

Dotychczasowa produkcja form piaskowych odbywała się przy użyciu przestarzałych maszyn obsługiwanych przez kilku operatorów. Ze względu na ograniczenia kadrowe i przestrzenne nie było możliwości przekształcenia obecnego procesu na bardziej zautomatyzowany. Dodatkowym problemem był brak możliwości zwiększenia wydajności maszyn, ponieważ specyficzny proces wymagał wydłużonego czasu cyklu.

Cele projektu 

 

Ograniczona przestrzeń

Multiplikowanie obecnych rozwiązań bez rozbudowy przestrzeni halowej i reorganizacji produkcji.

Innowacyjne rozwiązania

Zastosowanie aktualnie dostępnych na rynku rozwiązań z zakresu automatyki, aby zwiększyć niezawodność i dostępność maszyn.

Optymalizacja kosztów

Utrzymanie aktualnie zatrudnionej kadry operatorów i zakresu ich obowiązków przy jednoczesnym zwiększeniu wolumenu produkcyjnego.

Nasze rozwiązania 

Analiza procesów
Wybór technologii
Projektowanie urządzeń
Bezpieczeństwo pracy
Wsparcie powdrożeniowe

Osiągnięte efekty

Implementacja zrobotyzowanych celi przyniosła znaczne korzyści Klientowi zarówno pod względem wydajności, jak i dostępności maszyn. Pozostawienie strony kosztowej na niezmiennym poziomie pozwoliło zwiększyć konkurencyjność procesu produkcyjnego względem konkurencji. Projekt ten stanowi doskonały przykład tego, jak na ograniczonej przestrzeni i przy wykorzystaniu sprawdzonych procesów, skutecznie rozszerzyć skalę produkcji na bardziej nowoczesne i efektywne rozwiązania z zakresu automatyzacji.

Wzrost możliwości produkcyjnych

Implementacja nowych stanowisk zrobotyzowanych przyczyniła się do wzrostu ilościowego o 12%

Stała przestrzeń produkcyjna

Zastosowanie kompaktowych rozwiązań pozwoliło zminimalizować nakłady inwestycyjne w rozbudowę layout’u.

Redukcja kosztów

Stałe koszty zatrudnienia i redukcja procesów rekrutacyjnych przełożyły się na niższe koszty produkcji. Nowe cele zrobotyzowane pozwoliły na zachowanie doświadczonej kadry pracowniczej i 50% skrócenie czasu wprowadzenia nowych maszyn do właściwego procesu produkcyjnego.

Potrzebujesz solidnych
rozwiązań?

Okładka wpisu blogowego na temat Diamentów Forbes i TKM

TKM Projekt po raz kolejny nagrodzony prestiżowym Diamentem Forbes

Z dumą ogłaszamy, że kolejny rok z rzędu nasza firma została wyróżniona prestiżową nagrodą Diamentów Forbes. To już czwarty raz, kiedy znaleźliśmy się w gronie laureatów tego renomowanego rankingu, zdobywając uznanie jako stabilna, dynamicznie rozwijająca się firma, która od lat konsekwentnie realizuje swoją misję.  Diamenty Forbes 2024 dla najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce Diamenty […]

Tomasz Krajewski z TKM Projekt obiera nagrodę kongresu Made in Poland 2024 rąk Ewy Minge

Innowacje TKM Projekt nagrodzone w Berlinie

„Niech nastanie moda na to, co polskie” – to hasło przewodnie tegorocznej, piątej już, edycji Kongresu Made in Poland organizowanego przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. 7 czerwca 2024 r. w berlińskim Holiday Inn Express na Alexanderplatz TKM Projekt reprezentował prezes firmy, Tomasz Krajewski, który miał szansę nie tylko opowiedzieć szerokiej publiczności o naszych najnowszych dokonaniach w […]