Zastosowanie
Zapewnienie odpowiedniej wydajności pakowania do mocy przetwórczej linii produkcyjnej oraz zwiększenie precyzji w procesie paletyzacji to wyzwanie stojące przed każdą firmą produkcyjną. Przedsiębiorstwa z tego sektora muszą dążyć ponadto do większej elastyczności. Biorąc bowiem pod uwagę rynkową tendencję do coraz krótszych cykli życia produktów, nowoczesne linie produkcyjne muszą pozwalać na sprawą reorganizację produkcji i jej łatwe adaptowanie do nowych warunków.
Istotnym czynnikiem oddziałującym na zdolności produkcyjne zakładu są również braki kadrowe. Praca przy paletyzacji i pakowaniu jest ciężka i monotonna, co powoduje problem z częstymi nieobecnościami pracowników z powodu zwolnień chorobowych, ich dużą rotacją i trudnościami z pozyskaniem nowych osób. Wobec tego wiele firm dostrzega konieczność uwolnienia pracowników od ciężkich zadań, które mogą być dla nich niebezpieczne i kontuzjogenne. Wówczas opłacalnym rozwiązaniem okazują się stanowiska zrobotyzowane do paletyzacji i pakowania.
Praktycznie każda gałąź przemysłu wymaga pakowania i paletyzacji produktu końcowego. Branża spożywcza, kosmetyczna, metalowa, chemiczna czy farmaceutyczna – każda z nich potrzebuje rozwiązań, które umożliwią pakowanie jak największej liczby produktów w jak najkrótszym czasie przy zachowaniu wysokiej jakości i eliminacji ryzyka uszkodzeń.