Inspekcja wizyjna do wad powierzchniowych

 

Rosnące koszty pracy to jeden z kluczowych czynników decydujących o tym, że rozmaite przedsiębiorstwa produkcyjne stopniowo odchodzą od manualnej kontroli procesów, coraz powszechniej stawiając na ich automatyzację. Dotyczy to zwłaszcza inspekcji produkcji wielkoseryjnej, gdzie należyte spełnienie restrykcyjnych wymogów w zakresie kontroli jest trudne, a czasami wręcz niemożliwe bez wdrożenia systemu zautomatyzowanego.

Inspekcja wizyjna do wad powierzchniowych to podstawa do prawidłowej oceny jakości wytwarzanego elementu na każdym etapie procesu produkcyjnego. Pozwala to na szybkie wykrywanie wad, zredukowanie strat produkcyjnych, a tym samym dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów końcowych. W TKM Projekt projektujemy zaawansowane rozwiązania z tego obszaru zgodnie ze standardem urządzeń obowiązującym w danym przedsiębiorstwie.

Zastosowanie

Inspekcja wizyjna do wad powierzchniowych to zaawansowane algorytmy umożliwiające precyzyjne detali i błyskawiczne identyfikowanie błędów. System wizyjny w trybie natychmiastowym sygnalizuje wychwycone odchylenia od zadanej normy, a w sytuacji wystąpienia powtarzającego się błędu seryjnego – np. zatrzymuje proces produkcyjny, eliminując straty. 

Współczesne systemy wizyjne stają się swoistym asystentem stanowiskowym w zakładach produkcyjnych, gdzie coraz częściej są one zaawansowane w stopniu umożliwiającym kontrolę całego procesu wytwarzania. Ich wykorzystanie pozwala znacząco zwiększyć wydajność i jakość procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie

Wysoka powtarzalność

Inspekcja wizyjna do wad powierzchniowych przebiega z wysoką powtarzalnością. Nowoczesne systemy wizyjne mogą kontrolować na linii produkcyjnej setki, a nawet tysiące części na minutę.

Dokładność

Systemy do inspekcji wizyjnej wyposażone są w kamery odbierające znacznie szerszy zakres długości fal niż ludzkie oko, co umożliwia uzyskanie widoczności wad, które nie są dostrzegalne np. w świetle dziennym przez operatora.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Inspekcja wizyjna do wad powierzchniowych pozwala na szybkie eliminowanie detali posiadających defekty, jednocześnie redukując czynnik ludzki w trakcie kontroli jakości. Eliminacja wadliwych detali przekłada się na optymalizację zużycia surowców i mniejsze koszty reklamacji.

Większa kontrola procesów

Z wykorzystaniem systemu wizyjnego można dokładnie śledzić dane procesowe, które pozwalają na skuteczniejszą optymalizację procesu produkcyjnego, redukcję zużycia energii oraz surowców.

Okładka wpisu blogowego na temat Diamentów Forbes i TKM

TKM Projekt po raz kolejny nagrodzony prestiżowym Diamentem Forbes

Z dumą ogłaszamy, że kolejny rok z rzędu nasza firma została wyróżniona prestiżową nagrodą Diamentów Forbes. To już czwarty raz, kiedy znaleźliśmy się w gronie laureatów tego renomowanego rankingu, zdobywając uznanie jako stabilna, dynamicznie rozwijająca się firma, która od lat konsekwentnie realizuje swoją misję.  Diamenty Forbes 2024 dla najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce Diamenty […]

Tomasz Krajewski z TKM Projekt obiera nagrodę kongresu Made in Poland 2024 rąk Ewy Minge

Innowacje TKM Projekt nagrodzone w Berlinie

„Niech nastanie moda na to, co polskie” – to hasło przewodnie tegorocznej, piątej już, edycji Kongresu Made in Poland organizowanego przez Polską Agencję Przedsiębiorczości. 7 czerwca 2024 r. w berlińskim Holiday Inn Express na Alexanderplatz TKM Projekt reprezentował prezes firmy, Tomasz Krajewski, który miał szansę nie tylko opowiedzieć szerokiej publiczności o naszych najnowszych dokonaniach w […]